השוואה של עפרונות ציור צבעוני מקצועים


כולם רוצים לדעת איך לבחור את הסט הטוב ביותר של עפרונות צבעוניים  לציור מקצועי אך האמת היא שבין כל הסטים של החברות המובילות הבחירה היא אינדיבידואלית ולמעשה כל צייר יבחר אחרת את הסט המתאים לו על פי העדפותיו ובהתחשב בתקציב שלו.

אנו בחנות ארט דיפו רוצים לתת לכם את מידע מפורט על כל אחד מהסטים של העפרונות בכדי שתוכלו לעשות החלטה נבונה ונכונה עבורכם. לשם כל קיבצנו אינפורמציה ממספר ציירים במאמר זה על מבחר של סטים מקצועיים של עפרונות ציור צבעוניים של החברות המובילות בענף.פאבר קאסטל – תוצרת גרמניה FABER CASTELL *
 פריזמה קולור – ארצות הברית  PRISMACOLOR*
 קרנדש – שוויץ CARANDACHE*
 ליירה – גרמניה  LYRA*
 קויינור – צ'יכיה  KOH-I-NOOR*
 
ציור מקצועי עם עפרונות צבעוניים מתאים לציירים עם ניסיון וידע על תיאוריית הצבעים וטכניקות של ערבוב צבעים COLOR BLENDING TECHNIQUES שכן מלבד בטכניקה המיוחדת הדרושה לציור עם צבעי עיפרון חשוב לזכור גם את העלות הגבוהה יחסית של עפרונות צבע מקצועיים אלו.

עפרונות ציור אלו נבדלים מעפרונות צבע רגילים בכמה תחומים. לדוגמא, עפרונות ציור מקצועיים הינם בעלי ליבה רכה מאוד העשויה מתוצרי שמן או משעווה של דבורים ומאפשרת מריחה בקלות של גוונים עזים וחזקים יותר על דף הרישום לפי הצורך ולפי מידת הלחץ על העיפרון. בשל כך ניתן ליצור מספר עצום של גוונים שיאפשרו ציור מדויק וריאליסטי.  בנוסף, תכונה זו של עפרונות הציור מאפשרת ליצור שכבות גוונים BENDING  לקבלת אפקטים מיוחדים בציור. טכניקות ציור של שכבות צבע נלמדות בכל חוגי הציור המקצועיים ומומלץ גם להתאמן לבד וללמוד את האפשרויות הרבות והתוצאות המדהימות שכל סטודנט לציור יכול לקבל מניסיונות שיעשה.

לשאלה הטבעית של הקורא – מה טוב יותר עיפרון על בסיס שמן או עיפרון על בסיס שעווה ?
התשובה לצערנו אינה חד משמעית והיא תלויה העדפותיו של המשתמש כאשר יש ציירים שאוהבים לצייר יותר עם הרכות הגבוהה של עפרונות על בסיס שעווה והעובדה שניתן למחוק קצת יותר כל חלק לא רצוי בציור. בעוד שציירים אחרים מעדיפים את השילוב של טקסטורה נעימה, חוזק הליבה של העיפרון והגוונים המעניינים שניתן ליצור עם עפרונות על בסיס שמן.

הבדל נוסף בין העפרונות השונים הזמינים לציירים הוא במראה הגוונים ואיכות הפיגמנטים של הצבע שכל יצרן משתמש. איכות הפיגמנטים מתבטאת בעזות הצבע ובמראה המתקבל מצד אחד ומצד שני גם בשמירה של המראה הזה לאורך זמן רב מבלי לדהות.

חשוב גם שעפרונות הציור ייוצרו מעץ איכותי שישמור על העיפרון גם בזמן עבודה עם לחץ גדול יותר ויבטיח שהליבה של העיפרון לא תישבר ולא יגרם כל נזק לעיפרון.

מכיוון שעפרונות הציור הם מוצר יקר יחסית גם האריזה של המוצר חשובה מאוד בכדי לשמור על העפרונות לאורך זמן וליהנות מהם.  כיום כל החברות המובילות מציעות סטים של עפרונות צבע באריזת פח באיכות טובה מתוך הידיעה על הצורך להגן על העפרונות של הציירים.

להלן השוואה שעשינו בין סוגי עפרונות ציור שונים בכדי להציג בפניכם  מידע מפורט בתקווה שזה יעזור לכם בהחלטה איזה סט עפרונות ציור צבעוני מתאים לכם ביותר. באופן כללי נוכל לומר שכל סוגי העפרונות המוצעים באתר ארט דיפו הם באיכות מעולה וכל אחד מכם הציירים קרוב לוודאי ימצא את הסט הנכון לו יותר מבחינת איכות העיפרון, הרכות שלו העמידות בלחצים, הגוונים המתקבים, אפשרויות העירבוב ויצירת השכבות וכמובן המחיר המתאים לכל אחד מאיתנו.

עפרונות פאבר קסטל פוליכרומוס
Faber Castell Polychromos Pencil set

עפרונות פאבר קסטל פוליכרומוס
עפרונות הפוליכרומוס הצבעוניים הם עפרונות ציור מקצועיים ביותר ואיכותיים של חברת פאבר קאסטל מגרמניה, אחת היצרניות המובילות בעולם בתחום הצבעים והחומרים לציירים. העפרונות הם על בסיס שמן OIL BASED והליבה חזקה יותר בהשוואה לעפרונות על בסיס שעווה WAXBASED  COLORS העפרונות גם עמידים יותר ויישמרו לזמן רב גם בעת שימוש אינטנסיבי. מצד שני בשל הליבה החזקה יותר הגוונים פחות עזים מאלו שיתקבלו מעפרונות על בסיס שעווה.
ניתן להשיג את הסטים של עפרונות פוליכרומוס בגדלים של 12, 24, 36, 40 או 120 גוונים באתר ארט דיפו וזאת במחירי מבצע מיוחדים לסטודנטים וציירים מקצועיים.

עפרונות פריזמה קולור פרמייר

Prismacolor Premier soft core colored pencils

עפרונות פריימר פריזמה קולור

עפרונות הפריזמה קולור הם על בסיס WAX  שעווה ולפיכם הינם רכים מאוד ומאפשרים קבלת גוונים עזים ואפשרויות ערבוב גוונים רב ומעניין שפותח אופציות רבות בפני הצייר. העפרונות יקרים יותר בהשוואה לאחרים אך לא מאכזבים מבחינת האיכות הפיגמנטים היפים והמריחה הקלה ונעימה של הצבע. אם אתם מחפשים סט עפרונות ציור לתת במתנה ליקירכם, זה וודאי הסט המדהים ביותר שיבטיח שעות של הנאה מציור וקבלת תוצאות מרהיבות של צבעים.
ניתן להשיג את הסטים של עפרונות הפריזמה קולור בגדלים של 12, 24, 36, 48 או 132 גוונים באתר ארט דיפו וזאת במחירי מבצע מיוחדים לסטודנטים וציירים מקצועיים.

עפרונות קארנדש פאבלו
Caran d'Ache PABLO Color Pencil Set

עפרונות צבעוניים קרנדש

עפרונות ציור מקצועיים מתוצרת קארנדש שוויץ מיועד לציירים מקצועיים שאוהבים עפרונות רכים (אם כי קשים במעט יותר מפריזמה קולור) ואפשרויות לערבוב גוונים ויצירת שכבות צבע. נראים מצוין בעיקר על נייר ציור שחור. חוד העיפרון נשאר לזמן ארוך יותר ומאפשר ציור פרטים מדוייק. לעפרונות הקראנדש אחיזה נוחה שמועדפת על ידי ציירים רבים.
ניתן להשיג את הסטים של עפרונות פבלו קארנדש בגדלים של 12, 18, 30 , 40 ו 80 גוונים באתר ארט דיפו וזאת במחירי מבצע מיוחדים לסטודנטים וציירים מקצועיים.


עפרונות ליירה רמברנט פוליקולור
Rembrandt Polycolor Pencil set

עפרונות רמברנדט

עפרונות רמברנט של חברת ליירה מגרמניה הם עפרונות ציור איכותיים על בסיס שמן עם טקסטורה חלקה וחוד עיפרון שנשמר לאורך זמן ומאפשר רישומים דקים ומדויקים.  הצבע של עפרונות אלו רך במעט יותר מאשר עפרונות פאבר קאסטל אך קשה יותר מעפרונות הפריזמה קולור. הגוונים של עפרונות הליירה עזים במיוחד עבור עפרונות על בסיס שמן אך הצע ממלא את האזור וקשה יותר ליצור שכבות גוונים אם הטכניקה הזו רצויה.
ניתן להשיג את הסטים של עפרונות רמברנט של ליירה בגדלים של 12, 24, 36 , 72 ו 96 גוונים באתר ארט דיפו וזאת במחירי מבצע מיוחדים לסטודנטים וציירים מקצועיים.

עפרונות ציור קויינור פוליקולור
Koh-i-noor Polycolor colored pencils

עפרונות קוינור

עפרונות קויינור לציור רכים ונעימים למריחה אך מוגבלים בשכבות הצבע שניתן ליצור עימן. בהשוואה לצבעי הפריזמה קולור הגוונים של עפרונות קויינור הם פחות עזים ובוהקים.  סט עפרונות הקויינור אולי טיפה זולים יותר אך מצד שני הם הבחירה הפחות מועדפת מהחבורה של עפרונות הציור המקצועיים.

 לחצו כאן עכשיו למחלקת עפרונות ציור מקצועיים בארט דיפו