facebook

מכחולים לציור 

בילדותנו אהבנו לקבל ערכת ציור הכוללת מכחולים, צבעי מים וכמה דפים. כשם שהעט הוא כלי הכתיבה של הסופר, כן המכחול הוא הכלי של הצייר. לכל ציור מותאם מכחול משלו – מכחול עבה לצביעת רקע או מכחול דק ליצירת קווים עדינים על גבי הנייר. ארט דיפו היא חברה מקצועית המספקת כלי יצירה מגוונים. אז אם המכחול הישן שלכם נשבר, אם אתם מעוניינים לקשט את הבית שלכם בסרטי וואשי טייפ או שאולי אתם רוצים לרכוש מיומנות בתחום הפסיפס, ארט דיפו היא החנות המתאימה לכם.

להכיר סוגי מכחולים לציור שונים לפני שקונים

כל מכחול מורכב משלושה רכיבים: השיער (אשר יכול להיות עשוי מבעל חיים או מחומר סינטטי), ידית נוחה המאפשרת לצייר אחיזה טובה וטבעת שנועדה להחזיק היטב את השיער. המכחולים נחלקים גם לסוגים שונים:

המכחולים הרכים – מכחולים אלה נחשבים לאיכותיים וחזקים שיש להם עמידות גבוהה בפני צבע, מים ופגעים אחרים. הם מתאימים במיוחד לצבעי מים, והציירים נוהגים לצייר באמצעותם קווים דקים ועדינים.

המכחולים הסינטטיים – המכחולים האלה עשויים מסיבים של ניילון. הם משמשים כתחליף טוב למכחולים העשויים משיער טבעי של בעלי חיים. באמצעות המכחולים הסינטטיים ניתן להפיק ציורים איכותיים בדומה למכחולים הטבעיים. כמו כן, מכחולים אלה נחשבים לזולים יותר, ועם זאת עמידים וחזקים.

סט מכחולים לציור – מדובר בדרך כלל בערכה של מספר מכחולים שיחד עונים על צורך מסוים לדוגמא סט של מכחולים לציור עם צבעי שמן או בשונה למריי סט של מכחולים לעבודות עם שבלונה לציור

 

מנקים את המברשת

המכחולים נבדלים זה מזה לא רק בסוג, אלא גם בעובי המברשת. כדי לשמור על מברשת המכחול לטווח ארוך יש צורך לדאוג לניקיונה לאחר כל שימוש בצבע. ראשית, חשוב לנקות את המברשת באמצעות נוזל המתאים לסוגה. שנית, חשוב יש צורך לכך שהצבע אשר על המברשת לא יתייבש, לטבול את קצהו בתוך המים ולאחר מכן לדחוף בדרך עדינה את מברשת המכחול כנגד הדפנות של הכוס. חשוב לנקות את המכחול בעדינו ובזהירות ולא להטיח אותו לצדי הכוס. בסיום התהליך לא צריך להישאר צבע על המכחול. את זה אפשר לבדוק בקלות באמצעות העברת המכחול על גבי דף נייר.

סוגי מכחולים

11/20

לכל בעל מקצוע ולכל אמן יש את הכלים האידאליים עבורו, אלה שמאפשרים לו להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולעבוד בנחת ובראש שקט. הכלל הזה נכון בוודאי גם בקרב הציירים, אלה שמגיעים אל הבד הנקי עם דמיון מפותח והמון רעיונות, עם צבעים וטקסטורות, והם זקוקים לכלי עבודה פרקטי שיאפשר להם לצייר בקלות ובנוחות רבה. בארגז הכלים שלהם יש צבעים, פלטות ועוד המון פריטים חשובים, אבל מכחולים בשלל גדלים חשובים לא פחות. למעשה, הם עשויים להשפיע על התוצאה הסופית, בעיקר משום שהגודל הנכון מבטיח דיוק בכל פרט, ולו הקטן ביותר. באתר "ארט דיפו" תוכלו למצוא סטים איכותיים של מכחולים נהדרים, והם יתאימו היטב לכל יצירה ולכל אומן.

 

איך בוחרים מכחולים מתאימים?

כדאי לזכור כי מכחולים הם חלק בלתי נפרד מהצייר ובמידה רבה הם מהווים המשך ישיר וטבעי לידיו. הם אלה שמחברים את האומן אל משטח הציור, ולכן חשוב לבחור אותם בקפידה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון:

  •          בדקו את אורך הידית ובחרו מכחול שיהיה נוח לכם באופן אישי, בין אם הוא ארוך או קצר
  •          בדקו את המתכת ואת איכותה, משום שהיא משפיעה על היכולת של המכחול לשמר את צורתו המקורית של השיער
  •          בדקו את סוג השיער ובחרו בפתרון המתאים לטכניקת הציור הרצויה
  •          צורת השיער חשובה לא פחות – ודאו שהמכחול רך, בוודאי למי שעובד עם צבעי מים או גואש, כדי להבטיח מריחה טובה ופיזור מדויק של הצבע

כעת, כשאתם מבינים מה באמת דרוש לכם כדי לצייר בהנאה גדולה ובראש שקט, אתם מוכנים למלא את מאגר המכחולים שלכם – ולהעביר את הרעיונות היצירתיים שלכם אל המשטח.

 

המקום שבו האמנות מתחילה

מכחולים איכותיים הם כלי העבודה החשובים ביותר בארגז הכלים של הצייר המקצועי והחובבן, ובאתר "ארט דיפו" תוכלו למצוא שפע של מכחולים במידות שונות. זהו המגוון שמעניק לכם חופש פעולה מוחלט, ומאפשר לכם לקבוע את כללי המשחק. רק אתם יודעים מה באמת מתאים לצרכים שלכם ובפרט לצרכי היצירה שלכם, ועם מכחול מדויק וצבעים איכותיים תוכלו לעשות את זה הכי טוב שאפשר.

 

קישור למחלקת מכחולים בארט דיפו